Szórványközpont

A Hidalmási Szórványközpontunkban évente mintegy 1500 látogató fordul meg: olyanok akik egy-két éjszakát töltenek el nálunk (pl. a Mária-út zarándokai –természetesen ők csupán szállást és étkezést kérnek), de olyanok is, akik néhány napot vagy egy hetet. Ez utóbbi csoportba sorolhatók a gyülekezetekből érkező ifjak és gyerekek, akik a gyülekezetük szervezésében vesznek részt a táborozáson, illetve a megyénk által szervezett korosztályos összejöveteleken vesznek részt. Ugyanakkor  felnőttképzések is vannak táborhelyünkön: presbiteri, nőszövetségi alkalmak  és a lelkipásztorok továbbképzői.

Ezeknek a lebonyolításához technikai felszerelés is szükséges: vetítés, nyomtatás, fénymásolás stb.

Eddig táborhelyünk nem rendelkezett az ehhez szükséges felszereléssel.

A BGA ZRT pályázatának köszönhetően eszközöket vásárolhattunk, a programok jobb lébonyolítása érdekében.

A pályázatban elnyert támogatást a következő három készülék beszerzésére lett felhasználva. Ezek:

      1.–  1 (azaz: egy)  darab HP laptop,

      2. – 1 (azaz: egy) darab multifunkcionális  Brother nyomtató és

      3. – 1 (azaz: egy) darab Optoma kivetítő.