Beszámló a 2021-es egyházmegyei ifjúsági kirándulásról

2021. augusztus 2-3 között a Zilahi Református Egyházmegye fiataljaival részt vettünk egy két napos kiránduláson, melynek az volt a célja, hogy továbbra is építsük közösségünket a fiatalok körében, de ugyanakkor fontosnak tartottuk, hogy magyar örökségeink és kultúránk maradványait is megismerhessék. Egy 74 (hetvennégy) fős csoporttal indultunk el augusztus 2.-a reggelén Zilahról két busszal (egy 55 személyes, illetve egy 19 személyes). A tordai hasadék volt az első megállónk, melyet végig sétálhattunk (az eső ellenére is), visszatérőben pedig egy vendéglő teraszán megebédelhettünk. A következő megállónk Torockó volt, a település Erdély legnyugatibb székely végvára, és talán egyik legszebb faluja, ahol azt mondják, hogy a Székelykő miatt a nap látszólag kétszer kel fel és nyugszik le, hiszen a faluból nézve visszabújik a Székelykő sziklái mögé, hogy aztán kicsivel később újra előbukkanjon mögülük. Torockószentgyörgy időhiány miatt kimaradt a látogatásból, így csak az autóbuszból láthattuk a torockszentgyörgyi várat. Nagyenyed lett a következő megállónk, ahol együtt csodálhattuk meg a Bethlen Gábor református kollégiumot, majd igyekeztünk szálláshelyünkre, Magyaringenbe, ahol áhitat és rövid bemutatóban volt részünk. A szálláshelyet két helyen sikerült megoldani, mivel a magyarigeni gyülekezet csak 55 személyt tudott befogadni, de a csoport többi tagjaival Alvincen (20 kilométerre Gyulafehérvártól) tudtunk megszállni, mindkét helyen meleg vacsorával vártak. Másnap reggelivel folytattuk Magyarigenben, illetve Alvincen, minekutána Gyulafehérváron találkozott a két csapat és folytatta napját. Gyulafehérváron a várat és a katolikus székesegyházat sikerült meglátogatni, több órán át elidőzni és gyönyörködni a város csodálatos történelmi részében. Látogatásunkat ebéddel zártuk, majd buszra ülve Zilah felé irányultunk vissza. Nagyon hálásak vagyunk, hogy együtt tölthettük el ezt a két napot ifjaink között, melyben úgy láttuk, hogy sikerült egy jó kis közösséget összekovácsolni, de ami még fontosabb, hogy támogatásuk lehetővé tette azt, hogy néhány olyan magyar örökséget megnézzünk, amelyek fontos része a magyar történelmünknek.